خرید سیسمونی

خرید سیسمونی، باید با برنامه ریزی و تفکر باشد. در این بخش ما یک راهنمای جامع برای تمام عزیزانی که قصد خرید سیسمونی و لوازم نوزاد را دارند تهیه کرده ایم؛ و امیدوارم این بخش بتواند در تهیه سیسمونی مناسب نوزادتان راهنمای شما باشد.

راهنمای خرید سیسمونی

زمانی که برای تولد نوزادتان آماده می شوید، اینکه چه چیزی باید بخرید کمی سخت می شود؛ مخصوصاً برای والدینی که  قصد خرید سیسمونی برای اولین فرزندشان را دارند. خرید سیسمونی باید با برنامه ریزی و تفکر باشد. سعی کنید جلوی وسوسه خرید موارد غیرضروری را بگیرید؛ چون هر زمان نیاز داشته باشید می توانید وسایل جدید بخرید. در ادامه می توانید راهنمای کامل خرید سیسمونی+ چک لیست خرید سیسمونی فروشگاه کارینوکیدز را مشاهده کنید.

توجه کنید که لیست سیسمونی دخترانه و پسرانه فرقی با هم ندارند و تنها تفاوت در رنگ وسایل سیسمونی می باشد.

راهنمای کامل خرید لوازم سیسمونی

اگر برای اولین بار است که مادر شده اید و می خواهید خرید سیسمونی نوزاد خود را انجام دهید مطمئنا با چالشی شیرین اما بزرگ روبرو می شوید و سوالات بسیاری در ذهن شما به وجود خواهد آمد . این که از کی اقدام به خرید سیسمونی کنید ؟ چه لوازمی جزء لوازم ضروری در سیسمونی نوزاد هستند ؟ به چه نکاتی هنگام خرید باید توجه کرد؟ جدیدترین رنگ سیسمونی برای پسر و دختر چیست؟ بهترین مارک خرید سیسمونی چیست؟ و سوالاتی از این دست …

شاید توجه نکردن به برخی از نکات سبب شود تا خرید وسایل غیر ضروری که شاید نوزاد هیچ وقت از آن ها استفاده نکند و صرفا سبب اشغال حجم وسیعی از فضای خانه می شود ، شما را دچار مشکل کند و هزینه گزافی را به شما تحمیل کند.

نکاتی که قبل از خرید سیسمونی باید به آن توجه کنیم

 •  توجه به گنجایش فضای خانه و این که آیا احتمال اسباب کشی از محل سکونت فعلی وجود دارد یا نه ؟
 • توجه به جنسیت نوزاد ، دختر هست یا پسر ؟
 • توجه کردن به فصلی که فرزندتان در آن متولد می شود از فصول گرم سال است یا سرد ؟
 • آیا شرایط و امکان استفاده از برخی وسایل مانند صندلی ماشین ، روروئک و کالسکه را دارید ؟
 • آیا بودجه و شرایط اقتصادی خانواده مورد بررسی قرار گرفته است ؟

پاسخ به این سوالات سبب می شود تا حدودی از خرید اقلام غیر ضروری سیسمونی جلوگیری شود.

به عنوان مثال اگر خانه یا اتاق کودک شما کوچک است باید از خرید لوازمی که کاربرد کوتاه مدتی دارند خود داری کنید ، و یا هنگام خرید سرویس خواب کودک می توانید از خرید بوفه صرف نظر کنید .

بهترین زمان خرید سیسمونی

بهترین زمان برای خرید سیسمونی در ابتدای انتهای ماه ششم  و زمانی است که جنسیت کودک شما مشخص شده باشد. زیرا توجه به رنگ سیسمونی متناسب با جنسیت جنین و ست کردن وسایل مختلف باهم می تواند بعدا برای شما با اهمیت و جذاب شود .

بهتر است قبل از مشخص شده جنسیت جنین اقدام به خرید نکنید

در قدم اول بهتر است یک لیست از لوازم ضروری خرید سیسمونی تهیه کنید و با توجه به آن میانگین هزینه لازم برای تهیه وسایل نوزاد خود را تخمین بزنید و با توجه به شرایط اقتصادی و بودجه خود اقدام به خرید کنید .

ممکن است بخواهید برای برخی از لوازم پر کاربرد هزینه بیشتری پرداخت کنید و لوازمی که چندان با اهمیت نیستند را ارزان تر انتخاب کنید .

نکته مهم

اگر قصد جا به جا شدن و تغییر محل سکونت خود را دارید ، بهتر است هنگام خرید سیسمونی از خرید لوازم بزرگ و سنگین و گران قیمت خود داری کنید زیرا ممکن است در حین اسباب کشی آسیب دیده و خراب شوند و یا متناسب با فضای جدید خانه شما نباشد.

وسایل مورد نیاز سیسمونی نوزاد پسر و دختر

وسایل سیسمونی نوزاد پسر و لیست سیسمونی نوزاد دختر فرق خاصی با هم ندارند و فقط تنها فرق در مورد خرید وسایل نوزاد پسرو دختر ، رنگ سیسمونی است؛ و تمام وسایل مشترک می باشد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب رنگ سیسمونی می توانید جدول زیر را مشاهدی کنید.

جدول انتخاب رنگ سیسمونی پسرانه، دخترانه

رنگجنسیت
صورتیدخترانه
آبیپسرانه
سبزمشترک
سفیدمشترک
قهوه ایپسرانه
قرمزمشترک
نارنجیمشترک
بنفشمشترک
خاکستریمشترک
زردمشترک
راهنمای انتخاب رنگ سیسمونی

برای خرید سیسمونی از کجا شروع کنیم؟

برای شروع خرید لوازم سیسمونی، همانطور که گفتیم بهتر است بعد از مشخص شدن جنسیت کودکتان خریدتان را شروع کنید.

پیشنهاد ما این است که برای خرید راحت تر دسته بندی های خرید سیسمونی را برای خودتان مشخص کنید. ضروری ترین وسایل سیسمونی کودک دسته بندی های زیر هستند.

 • خرید لباس نوزاد
 • لوازم تغذیه نوزاد
 • لوازم بهداشتی نوزاد
 • لوازم حمل و نقل نوزاد
 • لوازم خواب نوزاد
 • اسباب بازی نوزاد
 • لوازم شخصی مادر

بعد از مشخص کردن دسته بندی های خرید می توانید لوازم ضروری هر دسته بندی را بخرید. در لینک زیر یک چک لیست کامل خرید سیسمونی قرار دارد که وسایل سیسمونی کامل نوزاد، در دسته بندی های بالا را به صورت چک لیست و همین طور فایل pdf برایتان آماده کرده ایم که می توانید مشاهده کنید و با حیال راحت خرید کنید و مطمئن شوید که چیزی را از قلم نینداخته اید. همچنین در ادامه همین صفحه هم این چک لیست ها به ترتیب قرار داده شده اند.

نکات خرید لوازم ضروری سیسمونی

۱- چند نکته در هنگام خرید سرویس و لوازم خواب نوزاد

یکی از مهم ترین بخش های سیسمونی که هزینه نسبتا زیادی دارد خرید سرویس خواب کودک است . هنگام خرید سرویس خواب به این نکات توجه کنید :

 • قبل از خرید حتما فضای خانه خود را در نظر گرفته و مطابق آن خرید کنید .
 • تخت هایی را انتخاب کنید که قابلیت تبدیل شدن به تخت نوجوان را دارند .
 • قبل از خرید مطمئن شوید که تخت خواب محکم بوده و به راحتی نمی لغزد .
 • در صورت خرید تخت های نرده دار به فاصله بین نرده ها دقت کنید ، زیرا اگر این فاصله ها استاندارد نباشد ممکن است در اثر بازیگوشی سر کودک در آن ها گیر کند .
 • هنگام خرید تشک حتما به فروشنده تاکید کنید که تشک مخصوص نوزاد را به شما معرفی کند و حتما تشکی را انتخاب کنید که مطابق سایز تخت کودک باشد . ایجاد فضای خالی بین تشک و تخت برای کودک بسیار خطرناک است و می تواند موجب خفگی شود .

چک لیست لوازم خواب نوزاد

خرید لوازم خواب نوزاد

سرویس خواب نوزاد
آویز تخت
پتو نوزاد
پشه بند نوزاد

اگر برای خرید پتوی نوزاد دچار شک و تردید هستید و نمی دانید چه مدل پتویی خریداری کنید می توانید به مقاله راهنمای خرید پتوی نوزاد مراجعه کنید.

خرید قنداق نوزاد

از جمله موارد دیگری که جزء لوازم خواب نوزاد است قنداق نوزاد می باشد که در سایت کارینو کیدز انواع قنداق از جمله نخی، قنداق فرنگی مخمل و تترون و قنداق چسبی وجود دارد که می توانید انواع آنها با کلیک تصاویز زیر مشاهده کنید.

قنداق چسبی نوزاد
قنداق فرنگی

قنداق کردن نوزاد یک رسم دیرینه است که مدل سنتی آن را بسیار ینمی پسندند ولی امروزه انواع قنداق فرنگی هه و چسبی ها در خرید سیسمونی بسیار مورد توجه والدین قرار می گیرد. اگر تمایل دارید در مورد قنداق کردن نوزاد بیشتر بدانید می توانید مقاله مربوط به آن را در لینک زیر مطالعه کنید.

قنداق کردن نوزاد

۲- نکات خرید لباس نوزاد

یکی از جذاب ترین قسمت های خرید سیسمونی لباس نوزاد است وجود تنوع بسیار در طرح و رنگ موجب می شود تا برخی از افراد در خرید لباس نوزاد اسراف کنند و گاهی این خرید بیش از اندازه سبب می شود تا بعضی از لباس ها بدون پوشیدن کودک کوچک شوند .

به این نکات مهم توجه کنید.

 • در هنگام خرید به فصلی که نوزاد به دنیا می آید توجه کنید و متناسب با فصل تولد نوزادتان خرید کنید. تا بتوانید برای فصول بعدی سال با توجه به سایز و میزان رشد کودک خود به درستی خرید کنید .
 • نوزاد در هر ماه به ۳ الی ۴ دست لباس نیاز دارد و خرید بیش از اندازه فقط می تواند بار مالی اضافه به شما تحمیل کند.
 • هنگام خرید لباس به نرم و راحت بودن آن دقت کنید و به هیچ وجه دنبال لباس های تنگ اما زیبا و مارک دار نروید.
 • لباسی را انتخاب کنید که در نوزاد ایجاد حساسیت نکند . جنس کتان مناسب ترین جنس برای نوزاد است.
 • رنگ های روشن را برای نوزاد خود انتخاب نمایید تا موجب نشاط و انرژی در نوزاد شود.
 • لباس باید به شکلی انتخاب شود که در آوردن و پوشاندن آن به نوزاد ساده باشد و مجبور نشوید نوزاد را زیاد جا به جا کنید.

در ادامه یک چک لیست خرید لباس نوزاد  قرار داده ایم که لیست پوشاکی که برای خرید سیسمونی به آن نیاز دارید را قرار داده ایم.

چک لیست خرید لباس سیسمونی

لباس هایی که نوزاد شما در بدو تولد به آن نیاز دارد

شامل کلاه ، سرهمی ، بلوز آستین کوتاه و بلند ، شلوار ، زیر دکمه ( بادی ) ، شورت عینکی ، دستکش ، جوراب ، بلوز جلو دکمه ( مانتو ) و پیش بند است . در صورتی که محدودیت بودجه دارید می توانید از خرید پاپوش و کفش فعلا صرف نظر نمایید .

از جمله بهترین لباس های بدو تولد ست های بیمارستانی است که می توانید انواع آن را در طرح ها و مدل های مختلف در لینک زیر ببینید.

خرید لباس نوزاد

لباس نوزاد و کودک
پیشبند کودک
پاپوش نوزاد
لباس زیر نوزاد

سایز بندی پوشاک نوزاد

پوشاک نوزاد در سه سایز زیر به فروش می رسد:

 • سایز صفر (برای نوزاد صفر تا ۳ ماه)
 • سایز ۱ (برای نوزاد ۳تا ۶ ماه)
 • سایز ۲ (برای کودک ۶ تا ۹ ماه)
 • سایز ۳ (برای کودک ۹ تا ۱۲ ماه)

توجه کنید که این یک سایز استاندارد است. گاها دیده می شود که به فرض وزن و سایز یک نوزاد ۳ ماهه با یک نوزاد ۶ ماهه یکسان است.

مشاهده پوشاک نوزاد در سایزهای مختلف

۳- نکات خرید لوازم بهداشتی و مراقبتی نوزاد

لوازم بهداشتی نوزاد چی بخرم؟ این از سوالات مهم در خرید سیسمونی است.

در خرید لوازم بهداشتی نوزاد باید بسیار دقت کرد زیرا برخی از این اقلام مانند شامپو ، صابون ، لوسیون ، پوشک ، کرم سوختگی و دستمال مرطوب با پوست لطیف و نازک نوزاد در ارتباط هستند و باید حتما از برند های معتبر تهیه شود . همچنین موقع خرید حتما به تاریخ انقضاء این اقلام توجه کنید .

چک لیست لوازم بهداشتی و مراقبتی نوزاد

 

چند نکته در مورد خرید محصولات بهداشتی :

 •  امروزه تب سنج های دیجیتالی در کمتر از ۱ ثانیه دمای بدن را به صورت کاملا دقیق نشان می دهند . خرید تب سنج های دیجیتالی برای سیسمونی نوزاد به دلیل استفاده آسان ، دقت و سرعت بالا پیشنهاد می شود.
 • پوآر بینی بسیار پرکاربرد می باشد . استفاده از گوش پاک کن و یا دستمال برای تمیز کردن بینی نوزاد می تواند به مخاط دورن بینی آسیب برساند .
 •  کودکان بعد از ۶ ماهگی نیاز به استفاده از دندان گیر دارند . دندانگیر سبب التیام درد لثه ها ، سوزش و خارش آن ها می شود . دندانگیر انواع مختلفی دارند اما هنگام استفاده از نوع سیلیکونی آن بهتر است با آب جوشیده سرد ضد عفونی شود .

خرید لوازم بهداشتی و مراقبتی نوزاد

دندانگیر نوزاد
تمیزکننده بینی کودک
کرم سوختگی نوزاد
صابون مایع و جامد
شیردوش و پد سینه
پودر جامد و مایع کودک
گوش پاک کن
ست بهداشتی نوزاد
حوله نوزادی
خشک کن پارچه ای نوزاد
زیرانداز تعویض نوزاد
شورت آموزشی نوزاد

پرفروش ترین ملزومات مراقبتی نوزاد

خرید سودوکرم

کرم سوختگی سودوکرم

تب سنج لیزری

تب سنج لیزری manunn

تب سنج دیجیتالی چیکو

تب سنج دیجیتالی نوزاد چیکو

 

۴- نکات خرید وسایل تغذیه نوزاد

وسایل لازم و ضروری در تغذیه نوزاد  را می توانید در چک لیست زیر مشاهده کنید.

چک لیست وسایل تغذیه نوزاد

چند نکته مهم 

 • شیشه شیر :
  بهتر است شیشه شیری با قابلیت ضد نفخ و آنتی کولیک تهیه نمایید تا نوزاد شما در ماه های نخست تولد کمتر دچار دل درد شود . همچنین شیشه شیر حتما باید دارای برچسب فاقد (بی پی ای ) باشد .

برای راهنمایی بیشتر در زمینه خرید شیشه شیر به مقاله زیر مراجعه کنید.

 • پستانک :

اگر از نوع اورتودنسی تهیه شود آسیب کمتری به فک و دندان های نوزاد وارد می شود. بعضی از بچه ها اصلا پستانک را دوست ندارند . بهتر است یک پستانک کوچک و ساده در ابتدا تهیه نمایید و اگر نوزاد تمایل نشان داد جهت خرید نوع بهتر آن اقدام نمایید . برای راهنمایی بیشتر می توانید مقاله زیر را بخوانید.

 • ظرف غذا : بهتر است از جنس بامبو که گیاهی و فاقد مواد شیمیایی است تهیه شود .
 •  شیشه شور : نوع ابری آن بهتر است زیرا شیشه شور پلاستیک موجب ایجاد خط و خش بر روی شیشه می شود .
 • صندلی غذای کودک :  از مدلی استفاده کنید که قایلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد.

نکات خرید لوازم حمل و نقل نوزاد

وسایل حمل و نقل نوزاد هم از جمله وسایل ضروری می باشد. که با توجه به شرایط اقتصادی خانواده ها ممکن است گاهی بعضی وسایل مثل کالسکه حذف شود. در ادامه لیستی از مهم ترین وسایل حمل و نقل نوزاد را قرار داده ایم.

چک لیست لوازم حمل و نقل نوزاد

 

در خرید سرویس کالسکه توجه کنید که: 

با توجه به شرایط اقتصادی خانواده می توان سرویس های کالسکه متفاوتی را انتخاب کرد . توجه کنید که نیاز نیست حتما تمامی اقلام سرویس کالسکه خریداری شود .

 • کریر جزء اقلام سرویس کالسک است که تا ۶ الی ۸ ماهگی کودک می توان از آن استفاده کرد . همچنین به عنوان صندلی ماشین نیز قابل استفاده است .بسته به نیاز خود می توانید این وسیله را تهیه و یا آن را حذف کنید .
 • روروئک نیز یکی دیگر از اقلام سرویس های کالسکه هست . این وسیله فضای زیادی از خانه را اشغال می کند و برای مدت زمان کوتاهی قابل استفاده است . می توانید این وسیله را نیز از لیست سیسمونی نوزاد خود حذف کنید .

شاید در روز ها و حتی ماه های نخست تولد نوزادتان از کالسکه زیاد استفاده نکنید . اما بعد از ۴ یا ۵ ماهگی کودک کالسکه در رفت و آمد ها می تواند به شما کمک کند .

هنگام خرید کالسکه دقت کنید که راحت و قابل حمل باشد و باز و بسته کردن آن نیز آسان باشد . همچنین ایمن بودن کالسکه نیز بسیار مهم است . ترمز کالسکه را پیش از خرید حتما چک کنید تا مطمئن شوید به درستی عمل می کند .

کالسکه ای انتخاب نمایید که جنس پارچه آن مرغوب بوده و پشتی آن قابلیت تبدیل شدن به دو حالت نشسته و خوابیده را داشته باشد . اگر دسته های کالسکه قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشند هنگام استفاده دچار درد شانه و گردن نمی شوید .

 نکات خرید صندلی اتومبیل و سبد حمل

اگر ماشین دارید خرید صندلی اتومبیل را فراموش نکنید . دقت کنید که صندلی اتومبیل حتما استاندارد بود و کاملا ایمن باشد . سبد حمل نوزاد برای آن دسته از افرادی مناسب است که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند . پس اگر معمولا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمی کنید می توانید از خرید آن صرف نظر کنید . در هنگام خرید سبد حمل دقت کنید که نوع سبک آن را انتخاب نمایید و حتما دارای کمربند ایمنی باشد . همچنین پارچه درون آن باید قابلیت شستشو را داشته باشد . پیش از خرید دسته آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید که شل یا لق نیست .

نکات خرید اسباب بازی نوزاد

دنیای اسباب بازی ها بسیار متنوع ، رنگارنگ و جذاب است . با توجه به جنسیت نوزاد خود می توانید اسباب بازی مورد نظر خود را تهیه نمایید. اما باید چند نکته را رعایت کنید :

 • از خرید زیاد اسباب بازی پرهیز کنید . صبر کنید تا با بزرگ شدن نوزاد خود کم کم اسباب بازی های مناسب سن را با توجه به علایقش تهیه نمایید.
 • توصیه می شود که آویز بالای سر نوزاد را حتما نصب نمایید تا کودک برای گرفتن آن تحریک شود و تلاش کند و گردنش بالا بیاورد .
 •  خرید اسباب بازی های متحرک و صدا دار برای کودکان ۶ تا ۹ ماهه مناسب است و سبب تقویت اندام های حرکتی کودک می شود .
 • خرید کتاب های پارچه ای و پلاستیکی برای نوزادان مناسب است از کتاب های پلاستیکی می توانید در حمام استفاده کنید .

 

چک لیست خرید اسباب بازی نوزاد

پرفروش ترین لوازم سیسمونی کارینو کیدز

۱۲۶,۰۰۰ تومان
۵% تخفیف
ناموجود
۲۶۵,۰۰۰ تومان

ساک لوازم نوزاد

ساک لوازم نوزاد سه تکه مان تریسور مدل MSF122

۴۲۱,۰۰۰ تومان
۲۶,۰۰۰ تومان
۲۰% تخفیف
ناموجود

ست بیمارستانی و نوزادی

ست لباس نوزادی بیمارستانی دخترانه ۵ تکه بهارک

۱۳۲,۰۰۰ تومان۱۶۵,۰۰۰ تومان

برترین برندهای سیسمونی

برند چیکو
برند بیبی لند
برند وی بیبی
برند سامر
برند آدمک
برند بیبی کر
برند بست بی بی

لوازم غیر ضروری سیسمونی

۱- مبل کودک :

این وسیله تا یکی دو سال اول تولد نوزاد کاربردی ندارد و صرفا فضا اشغال می کند. و از جمله وسایل غیرضروری سیسمونی است.

۲- میز تعویض نوزاد :

این وسیله هم گران قیمت است هم غیرضروری و فضای زیادی هم اشغال می کند. به راحتی می توانید این وسیله را با یک زیر انداز تعویض نوزاد ضد آب جایگزین کنید. از طرفی نیاز نیست هر بار برای تعویض پوشک نوزاد به یک مکان خاص بروید. به خصوص اگر نیمه شب باشد.

۳- خرید لباس اضافی :

برای هر ماهسعی کنید دو الی سه دست لباس بیشتر تهیه نکنید. چون کودک شما به سرعت در حال رشد است و شما فرصت پوشاندن بسیاری از این لباس ها را به او ندارید. برای ماه های اول سعی کنید به خصوص لباس های سرهمی زیادی نخرید چون این لباس ها بلافاصله در کمتر از یک ماه برای نوزاد شما کوچک می شود.

۴- خرید کفش نوزاد :

کفش برای نوزاد تنها یک وسیله تزیینی است و کاملا غیر ضروری می باشد؛ چون تا زمانی که کودک شما قادر به راه رفتن نیست خرید کفش برایش ضرورت ندارد. و بهتر است این وسیله در سیسمونی شما نباشد.

۵-خرید  اسباب بازی :

در طول سه ماهه اول تولد کودک شما به اسباب بازی ها واکنشی نشان نمی دهد. و واکنش او بیشتر به صداهای اطراف است. وقتی هم بزرگتر شد علاقه و کنجکاوی اش بیشتر به وسایل خانه است. و شما با چند بطری و  ظروف پلاستیکی به راحتی می توانید او را سرگرم کنید و عملا نوزاد تمایلی به اسباب ابزی ندارد. بنابراین خرید اسباب بازی هم از اقلام غیرضروری سیسمونی است.

۶- خرید تاب برقی برای نوزاد :

خیلی از والدین به خصوص کسانی که قصد خرید سیسمونی برای فرزند اولشان را دارند، تحت تاثیر زرق و برق وسایل سیسمونی اقلام غیر ضروری مثل تاب برقی را می خرند. شاید خرید این وسیله خیلی برای والدین جزاب باشد ولی عملا برای نوزاد به خصوص در یک سال اول کاربردی ندارد و حتی ممکن است خطرناک هم باشد؛ و خیلی از کودکان تمایلی به آن ندارند. 

۷- انواع قابلمه های تفلون و یا لعابی :

این نوع قابلمه ها ظاهر زیبایی دارند ولی به دلیل مضر بودن برای کودک به هیچ عنوان توصیه نمی شود .

۸- دماسنج اتاق کودک :

این وسیله هم صرفا کاربرد تزیینی دارد و معمولا کمتر کسی به آن توجه می کند و مرتب دمای اتاق را چک می کند.

۹- خرید روروئک برای سیسمونی :

این وسیله در ماه های اولتولد توزاد کاربردی ندارد؛ و از طرفی طبق جدیدترین بررسی ها این وسیله ممکن است رشد حرکتی کودک را به تاخیر بیندازد. و حتی برای کودک خطراتی مانند سقوط و دسترسی به جاهای خطرناک را فراهم می آورد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته فروش روروئک ممنوع شده است. 

۱۰ – خرید پودر بچه :

پودربچه برای برطرف کردن سوختگی و عروق سوز شدن کودک استفاده می شود که البته یک وسیله غیرضروری و مضر می باشد. چون استنشاق ذرات این پودر برای کودک مضر است و استفاده از انواع کرم سوختگی توصیه میشود.

۱۱- خرید غذا ساز کودک :

وسایل دیگر منزل مثل همزن، گوشتکوب برقی و غذاساز می توانند جایگزین خوبی برای این وسیله غیر ضروری باشند و نیاز به صرف هزینه جداگانه نیست.

۱۲- خرید شنل شیردهی :

این وسیله هم معمولا بعد از خرید استفاده نمی شود. چون جنس این شنل ها از پلاستیک است و باعث گرما و تعریق بدن مادر و نوزاد می شود. بنابراین این وسیله هم از اقلام غیر ضروری سیسمونی است.

۱۳- دستگاه استریلایزر :

خرید این دستگاه کاملا غیر ضروری است و فقط می توان با آن شیشه شیرهایی را استریل کرد که با مارک دستگاه یکی باشند. و به راحتی شیشه شیر نوزاد را می توان با آب مواد شوینده و شیشه شور تمیز کرد.

۱۴- نمایشگر کودک :

از این وسیله برای اطلاع از وضعیت کودک در اتاق استفاده می شود . بیشتر این  نمایشگر ها وضوح تصویر مناسبی ندارند . به جای این وسیله می توانید با صرف هزینه کم تر از یک حس گر صوتی استفاده کنید که صدای گریه کودک به خوبی شنیده شود. این وسیله هم جزء وسایل غیر ضروری در هنگام خرید سیسمونی می باشد.

 

هزینه خرید سیسمونی

هزینه خرید سیسمونی موضوعی است که به هیچ عنوان نمی شود در موردش اطلاعات دقیقی داد. و این موضوع کاملاً به بودجه شما مرتبط است؛ و همچنین برندی که از آن خرید می کنید.

به طور مثال یک پستانک از برندهای مختلف قیمتی بین ۱۵۰۰۰ تومان تا ۲۰۰ هزار تومان دارد و این انتخاب شماست که هزینه تان را تغییر می دهد.

تنها نکته ای که برای مدیریت هزینه سیسمونی باید در نظر بگیرید این است که از خرید وسایل غیرضروری سیسمونی که در بالا توضیح دادیم اجتناب کنید.

بسیاری از والدین به خصوص فرزند اولی ها تحت تاثیر هیجانات فرزند دار شدن گاهی دست به خرید وسایل غیر ضروری و صرفا تزیینی می زنند که هیچ استفاده ای ندارد و صرفاً فضای بی دلیل اشغال می کند و به شما ضرر اقتصادی می زند.

بازها گفته ایم که خرید سسمونی باید با برنامه ریزی و تفکر باشد.

‫56 نظر ارسال شده در “خرید سیسمونی نوزاد ۲۰۲۱

 1. لیلا :

  من از تجربه خودم تو خرید سیسمونی می گم اول اینکه توی این وضعیت گرونی اصلا چیزای غیر کاربردی نخرین و سعی کنید از رنگای مشترک بین پسر و دختر استفاده کنید که برای بچه بعدم اگر خواستید بتونید استفاده کنید.
  لباس زیاد نخرید چون کادویی هم براتون میارن دو سه دست کافیه و اینکه بچه توی رشده و لباسای قبلی بدردش نمی خورن و لباس زمستونی هم به نظرم یه دست بافت کافیه چون معلوم نیست بعدا اندازه ش بشه؛ لباس تو خونه ای هم جنس خوب و پنبه ای بخرید و لباسای جنس ضعیف تر پوست بچه رو آسیب میزنن. در کل به نظرم همون طوری که توی کارینو کیدزم همیشه گفته میشه، خرید سیسمونی، باید با برنامه ریزی و تفکر باشد.

 2. مریم :

  من خودم و شوهرم تپل بودیم و فکر می کردیم بچه مون درشت میشه و کلی لباس سایز بزرگ خریدیم که با وجودی که الان بچه م یک سالشه تازه اندازه شده

 3. مهسا برزگر :

  به نظر من فقط چیزهای ضروری مثل چند تکه لباس بخرید و البته لباس سایز صفر کم بخرید چون خیلی زود بی استفاده می شن و وسایل بهداشتی و این چیزا رو بخرید

 4. سحر :

  می شه لطفا بگید از کی بریم خرید بهتره ؟
  چیا بخریم؟
  کدوم وسیله ها توی سیسمونی غیرضروریه ؟
  کریر و روروئک و کالسکه چه مدل و چه چیزایی راجع بهش باید در نظر بگیرم؟
  لباس چه مارکی بخریم؟
  بیشتر لباس بیرون و مهمونی بخریم یا لباس خونه و راحتی؟
  تا چند سال لباس بخریم؟؟

 5. مامان مهرسام :

  امروز خوشحال پاشدم برم برای بچه دومم سیسمونی بگیرم یه کلیپ مومو اومده روی گوشی بچه اولم چالش مومو هم بهش می گن از ترس بچه زهره ترک شده واقعا نمی دونم اینا چه بازی هایی سر بچه های ما در میارن.

  • ندا صیافان :

   اخی عزیزم حتما خیلی ترسیدی ولی اینم بگم که این صفحه برای سوالات خرید سیسمونی هست و شاید بحث چالش مومو جاش اینجا نیست

 6. ملینا عقیلی :

  من سه ماه دیگه زایمان می کنم. امیدوارم تا اون موقع واکس کرونا به ما رسیده باشه. یه مقدار استرس گرفتم؛ دوستام بهم میگن خرید سیسمونیتو شروع کن خیلی توی روحیه ت تاثیر داره؛ منم تصمیم گرفت شروع کنم و امیدوارم واقعا تاثیر داشته باشه.

  • پشتیبانی کارینو کیدز :

   سلام
   پیشنهاد میکنم قبل از خرید حتما مقاله لیست اقلام ضروری سیسمونی را مطالعه بفرمایید تا هنگام خرید سردرگم نشوید و خریدی هدفمند داشته باشید.

 7. فرزانه تالویی :

  اسباب بازی برای سیسمونی یه نوزاد پسر چیا بخرم که از همون ماهای اول بتونه بازی کنه و لذت ببره. و سرگرم شه؟

 8. سرحدی :

  خانم ها لطفا رعایت هزینه ها رو بکنید. فقط واسه خاطر چشم و هم چشمی اتاق بچه رو پر از وسایل نکنید. ببینید چی لازمه. همون رو تهیه کنید.

 9. مامان حلما :

  هرچی میخواید بخرید، بخرید فقط خواهشا چشم و هم چشمی راه نندازید مهم اینه بچه سالم باشه و درست تربیت بشه.

 10. سوگند :

  تا حالا تجربه خرید اینترنتی نداشتم. بار دار هم هستم نمیتونم توی این اوضاع راه بیافتم برم بگردم . ببینم قیمت ها چطوره. شنیدم هزینه خرید اینترنتی بیشتر از خرید حضوری . یه راهنمایی به من بکنید. لطفا . چیکار کنم؟

  • پشتیبانی کارینو کیدز :

   خیر این تصور کاملا اشتباه هست.اکثر اجناس موجود در سایت ها قیمتی مناسب تر از مغازه ها دارن و علاوه بر این بدون صرف وقت و هزینه بابت رفت و امد میتونید خرید هاتون انجام بدید.

 11. شیدا خ :

  بنظرم برای خرید سیسمونی اگر توانای مالیش رو دارید بهتره همه رو ست بردارید. دیگه کلا خودشون میان براتون همه کاری انجام میدن از پرده، فرش، لوستر و کاغذ دیواری گرفته تا هر چیزی که فکرشو بکنین. دیگه نیازی به لیست دست گرفتن ندارید.

 12. negar :

  زمانی که میرید برای خرید سیسمونی اسباب‌بازی زیادی برای بچه نخرید. فقط اتاقش شلوغ میشه. بچه چند ماهه که نمیدونه اسباب بازی

 13. دل آرا :

  برای غذا پختن واسه نوزاد ایرادی داره که با ظرف های که برای خودمون غذا می پزیم یکی باشه؟دل

  • فاطمه زنگویی :

   باید نرم و لطیف باشه و قدرت اب گیری بالایی داشته باشه.یهتره حوله کلاه دار تهیه کنید تا سر نوزاد بپوشونه.

 14. مامان آینده :

  همش تو فکر بودم که سیسمونی نوزاد از کجا بخرم و به نظر من بهترین جا برای خرید سیسمونی، وبسایت کارینو کیدز هست.

  • مشاور کارینو کیدز :

   سلام. بهترین زمان خرید سیسمونی در ابتدای انتهای ماه ششم و زمانی است که جنسیت کودک شما مشخص شده باشد. چونکه توجه به رنگ سیسمونی متناسب با جنسیت جنین و ست کردن وسایل مختلف باهم می تواند بعدا برای شما با اهمیت و جذاب شود .

  • مشاور کارینو کیدز :

   ما در کارینو کیدز به مادران شیشه شیرهای رو که دارای قابلیت ضد نفخ و آنتی کولیک هستند رو توصیه می کنیم. برای اینکه نوزاد شما در ماه های نخست تولد کمتر دچار دل درد شود

  • مشاور کارینو کیدز :

   اگر شما خودرو داشته باشید و خودتان رانندگی می کنید قطعا یک وسیله پر کاربرد هست. در غیر این صورت مسلما کارایی نداره براتون.

  • مشاور کارینو کیدز :

   برای نوزاد اقلامی مانند شامپو ، صابون ، لوسیون ، پوشک ، کرم سوختگی و دستمال مرطوب را باید تهیه کنید. البته از اونجایی که این اقلام با پوست لطیف و نازک نوزاد در ارتباط هستند و توصیه میشه حتما از برند های معتبر استفاده کنید.

 15. عرشیا ابطحی :

  خونه ما یک خوابه است. من نمی تونم همه وسایل را برای بچه تو اتاق خودمون جا بدم.. خیلی موقعیت بدیه. نمیدونم چکار کنم. ؟؟؟!!!

  • مشاور کارینو کیدز :

   سلام دوست عزیز. درسته که در زمان خرید سیسمونی مادر دوست داره که تمامی وسایل رو برای نوزادش تهیه کنه. اما توجه به گنجایش فضای خانه و این که آیا احتمال اسباب کشی از محل سکونت فعلی وجود دارد. یکی از نکات مهمی که که باید بهش توجه کنید.

 16. مانیا ص :

  من الان بخوام بچه ایی که توی زمستون بدنیا میاد سیسمونی بخرم. چه سایز لباس باید بردارم.

  • مشاور کارینو کیدز :

   سلام. ما در کارینو کیدز مقاله ایی کامل در همین زمینه به همراه جدول سایز بندی آماده کردیم. می تونید به مقاله مراجعه کنید.

  • مشاور کارینو کیدز :

   سلام . دوست عزیز. قطعا خیر. نیازی به تهیه تمامی اقلام حمل و نقل نوزاد نیست . هر پدر و مادری با توجه به نیازشون وسایل حمل و نقل نوزاد رو انتخاب می کنند.

  • مشاور کارینو کیدز :

   اویز بالای سر یکی از اسباب بازی پر کاربرد که مناسب نوزادان چند ماهه است. توصیه می کنیم حتما بالای تخت نوزاد نصب کنید. تا کودک برای گرفتن آن تحریک شود و تلاش کند و گردنش بالا بیاورد. در کل اسباب بازی هایی که باعث تحرک نوزاد می شود مناسب است.

  • مشاور کارینو کیدز :

   سلام. بله این مطلب درست هست. اما روروئک هنوز هم جزو پر فروش ترین و پر کاردبرد ترین اقلام سیسمونی هست.

 17. لیلا محبیان :

  سلام. ممنون که قیمت های اجناستون مناسب توی این گرونی خیلی خوبه که منصفانه کار میکنیئ.

  • مشاور کارینو کیدز :

   سلام سپاس از نظر پر مهرتون. ما در قیمت گذاری اجناس تماما جانب انصاف رو رعایت کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *